Dubai’ye vize var mı?
Evet Dubai’ye vize vardır. Başvuru sürecinden itibaren 48 saat sonra çıkar.

Yaş sınırı nedir?
Bayanlar ‘da 25 yaşın altında, Bay’da ise 20 yaşın altında tek başına seyahat demez. Sadece 1.derece aile bireylerinden biriyle (anne veya baba) seyahat edebilir.

29 günlük kalış süremi aştığımda takdirde ne olur?
Yolcu Dubai’ye giriş yaptığı tarihten itibaren 29 (yirmi dokuz) gün içinde ülkeden çıkış yapmak zorundadır. Vize süresinin dolmasına karşın yolcunun Dubai/BAE ‘den çıkış yapmaması durumunda 3.000 USD cezaya çaptırılacaktır.

Başvuru saati var mıdır?
Dubai Vize başvuruları gün içerisinde 09:00 ile 16:00 saatleri arasında alınmaktadır. 16:00’dan sonra yapılacak başvurular ertesi gün işleme alınacaktır.

Dubai vizesi Nerelerde Geçerlidir?
BEA (Birleşik Arap Emirlikleri) Vizesi; Tüm Birleşik Arap Emirliklerinde (Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, Umm al-Quwain) ‘de geçerlidir.

Dubai vizesinin geçerlilik süresi ne kadardır?
Dubai vizesi onaylandığı tarihten itibaren 58 gün geçerlidir. Bu süre içinde 29 gün kalış izni vardır.

Belirli bir havayolu ile uçma zorunluğu var mıdır?
Hayır, istediğiniz havayolu şirketinden biletinizi alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz uçak bileti konusunda da siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Dubai için alınan kaç çeşit vize vardır?
Turistik ve transit olacak şekilde 2 çeşit vize vardır. Dubai’ye turistik amaçlı ziyaretleriniz için tek girişli 29 günlük vize verilir. Diğer bir vize ise transit vize olup 96 saat geçerlidir. Transit vize aktarmalı uçuşlarda ve terminal değiştirirken gerekmektedir.

Dubai vizem pasaportuma işlenecek mi?
Dubai vizesi elektronik ortamda hazırlanıp bilgisayar sistemine kaydedilmektedir. Vizeniz size mail yoluyla iletildikten sonra bir çıktısını alıp pasaportunuzun arasında muhafaza edebilirsiniz. Dubai ‘ye giriş yapmadan önce pasaport polisine pasaport ve vize evrağınızı beyan ettikten sonra ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Dubai’den geçen bir gemi turuna katıldım. Vize alman gerekli midir?
Cruise turu yapan yolcuların ülkeye giriş yapmasa bile transit Dubai vizesi (96 saat) alması zorunludur.

Ödemeyi ne şekilde yapabilirim?
Ödemeyi nakit ya da banka havalesiyle yapabilirsiniz.

Türkiye ‘de yaşıyorum ve yabancı uyrukluyum. Dubai Vizesi Alabilir miyim?
Irak, Suriye, Filistin vatandaşları kesinlikle vize alamamaktadır. Türkiye’de ikamet eden veya çalışan yabancı diğer ülke vatandaşları Dubai vizesi alabilir. Yabancı vatandaşlar, Türkiye’de ikametgâh tezkeresinin geçerlilik süresinin bitimine en az 8 ay süre olma zorunluluğu vardır. Gerekli Evraklar; Pasaportun taratılmış renkli kopyası, arka fonu beyaz renkli taratılmış fotoğraf ve ikametgâh tezkeresinin renkli olarak yazılı tüm sayfalarının sayfalarının taratılıp gönderilmesi gerekmektedir.

Dubai Vize başvuru süreci kaç gün sürer?
Dubai Vizesi Cuma ve Cumartesi günleri BAE ülkelerinin resmi tatil günleridir. Bu günler haricinde yapılan başvurular yaklaşık 48 saat içinde sonuçlanır.

Vize kalış süremi (29 gün) Dubai’deyken uzatabilir miyim?
Vize süresi bitmeden önce Dubai Vatandaşlık ve Göçmen Bürosuna başvuru yapılarak kalış süresi ek ücret karşılığında 30 gün daha uzatılabilir.